Świąteczny wazonik z reniferem

Zbliżające się Mikołajki to najlepszy czas na rozpoczęcie świątecznych projektów DIY. Zapoznajcie się z tutorialem prezentującym własnoręcznie wykonany wazonik z motywem renifera. 


Przygotowujemy:
Złoty spray, szklane butelki, wydrukowany szablon z reniferem (pobrałam z Internetu), taśmę klejącą, nożyczki, 
klej, który po wyschnięciu robi się przezroczysty; sypki brokat, cienki pędzelek.


Butelki dokładnie czyścimy i suszymy. Wycinamy szablon renifera, przerysowujemy na taśmę i wycinamy z niej zaznaczony kształt. Można dodać również inne elementy, np. gwiazdki. Naklejki przyklejamy do butelki. Sprayujemy w pomieszczeniu gospodarczym albo na świeżym powietrzu. Ozdoby zostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia. Gdy farba nie brudzi już palców, możemy odkleić naklejki.


Na pędzelek nakładamy klej i zamalowujemy renifera (nie można wychodzić za kontur!). Posypujemy brokatem. Gdy klej wyschnie, zdmuchujemy resztę brokatu.


W wazon wkładamy gałązkę świerku i gotowe! To pomysł z zeszłego roku. Świąteczną atmosferę udało mi się stworzyć bez choinki. Gałązce świerku towarzyszą lampki powieszone na zasuszonej jemiole...


Zastanawiam się, jak w tym roku ozdobić dom na Święta. A Wy, macie już pomysły na bożonarodzeniowe dekoracje? :)

1 komentarz:

  1. W tym roku też się jeszcze zastanawiam nad dekoracjami. Myślę, że będę to robić już bliżej Wigilii jak poprzynoszę z piwnicy wszystkie ozdoby itd. :) Wazoniki świetne, bardzo efektowne :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Dom Na Ciepło , Blogger