Najpiękniejsze punkty widokowe miast europejskich

Czasami trzeba wszystko zaplanować, wspinać się, włożyć ogrom wysiłku. A czasami wystarczy jedynie kupić bilet i dać krok do windy. Lubimy piękne widoki, a jak wiadomo najlepiej widać z góry.


Dziś postanowiłam zainspirować Was do odkrywania nowych miejsc. Przedstawiam najpiękniejsze punkty widokowe w miastach europejskich, które do tej pory odwiedziłam. Lubię wracać do tych zdjęć.


Widok z Baszty Rybackiej, Budapeszt

Baszta Rybacka i jej okolice to doskonały punkt widokowy. Widać stamtąd Dunaj, budynek parlamentu i zabudowę miejską. Budapeszt to miasto europejskie, ale można w nim dostrzec delikatny akcent orientu...


Wieża Eiffla, Paryż

Wjeżdżając windą czułam niedoczekanie, ale też niepokój. A jak całość okaże się przereklamowana? O nie nie nie, widok z wieży Eiffla był zachwycający. Na samej górze wszystko wydawało się takie maleńkie - zupełnie jakbym przeglądała mapę Google. Tam gdzieś pode mną toczyło się życie milionów ludzi. Czułam się jakbym spoglądała na mrowisko. Niby chaos, ale porządek zarazem. Każdy coś robi, każdy ma jakieś zadanie. Bycie tak wysoko to nie tylko podziwianie widoków, ale też moment refleksji. Niekończący się Paryż:


Wzgórze Petrin, Praga

Najwyższy punkt widokowy na Wzgórzu Petrin to wieża, która imituje paryską wieżę Eiffla. Ale wcale nie trzeba na nią wchodzić by objąć okiem miasto. W Pradze jest nie jedno miejsce, z którego możemy podziwiać piękne widoki. Zamek na Hradczanach, Wyszehrad, czy ogród botaniczny tak jak na kolejnym zdjęciu. Praga to jedno z najpiękniejszych miast Europy.


Cittá Alta, Bergamo

Italia odkrywa przed nami mnóstwo cudownych krajobrazów. Do tej pory udało mi się odwiedzić m.in. miasto Bergamo. Tam, na wzgórzu w Cittá Alta maluje się zachwycający widok, prawie jak po wyjściu z wehikułu czasu. Na wiosnę musi być tam pięknie, ale zimą - podczas moich odwiedzin - miasto oddychało leniwie otulone romantyczną mgłą. Tak jakby zaczarowane wszystko było.


Rozmarzyłam się... Kiedyś wrócę do tych miejsc. Marzę o powrocie do Paryża czy Pragi - dwóch moich ulubionych europejskich miast. Obiecałam sobie, że zobaczę Bergamo wiosną. A Budapeszt? Tam spędziłam tylko jeden dzień, wiec przede mną jeszcze mnóstwo do zwiedzania!

A Waszym zdaniem które miasto europejskie prezentuje najpiękniejszy widok? Może jest takie którego tu nie pokazałam?

8 komentarzy:

 1. Och Praga! W zeszłym roku zrobiłam sobie taki jednodniowy, samotny wypad żeby zwiedzić to miasto :) I właśnie wszystkie punkty widokowe złaziłam. Petrin ma swój urok

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo mam tych ukochanych widoków, ale akurat w Paryżu od widoku z wieży Eiffla o wiele bardziej zachwyca mnie widok z wieży Montparnasse lub tarasu widokowego centrum Pompidou. Kocham też widok na Rzym z dachu watykańskiej bazyliki oraz Barcelonę z parku Guell :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wzgórze Petrin jest piękne! Mam podobne zdjęcie.
  Na mnie 2 widoki zrobiły wrażenie: ten ze wzgórza Likavitos w Atenach- byłam późnym wieczorem i moim oczom ukazał się ocean oświetlonych, białych domków.
  Oraz widok z Santorini.... żadne zdjęcie (mam ich wiele) nie odda tego, co wtedy poczułam. Mega!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Atenach myślę już od roku. Brzmi jak bajka, ale słowa nigdy nie oddadzą przeżyć...

   Usuń
 4. W każdym miejscu, w którym jestem, staram się znaleźć jakiś punkt, z którego mogę spojrzeć na otoczenie z góry. Patrząc po dachach można czasem dostrzec zupełnie inne oblicze danego miasta :) Trzy z tych punktów odwiedziłam - rzeczywiście widoki z góry są piękne! Z powyższej listy pozostało mi jeszcze Bergamo :) Kiedyś trzeba będzie się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy punkty widokowe :) Trzy na cztery z Twoich widziałam. Uwielbiam Pragę, więc moje serce skradł widok z Wzgórza Petrin, ale też cudnie witać miasto z Letenskych Sadów, czy zamego Zamku. Piękny widok jest też z London Eye w Londynie - polecamy :). A jeśli już o punktach widokowych mowa to zapraszamy na Sky Tower do Wrocławia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam o Sky Tower. Gdy będę we Wrocławiu na pewno tam się udam :) Piękne punkty widokowe są też w Polsce.

   Usuń

Copyright © 2014 Dom Na Ciepło , Blogger