Zwariowane wnętrza z nutą orientu


Niczym nieskrępowane połączenia kolorów, równoległoboki przeplatane z esami floresami, nagromadzenie ornamentów. Z tym wszystkim kojarzy mi się architektura krajów orientu. Podkradnijmy jej niewielką cząstkę...   

Z tego typu wzornictwem spotkałam się już dawno dawno temu, ale wtedy jeszcze nie interesowała mnie tematyka aranżacji wnętrz. W ostatnim czasie nastąpiło spotkanie po latach... Szukałam płytek do kuchni i orientalne zdobienia szczególnie przypadły mi do gustu. Tak mocno, że zapragnęłam połączyć je z wizją tworzonej kuchni. Obecnie mam na ścianach piękne wzorzyste płytki w dość nowoczesnej wersji.

Czy nagromadzenie wzorów nie jest piękne? Przyjrzyjcie się moim inspiracjom. 


foto: johnlewis.com
Łóżko, lampka, dywan, zasłonki czy poduszki to dodatki, które mogą ożywić pokój. Szczególnie te ostatnie, choć niepozorne, potrafią zdziałać cuda. Przy nich nawet szare ściany zaczynają nabierać koloru.

foto: pinterest.com
foto: phoebehoward.net
...I płytki za którymi ostatnio szaleję. W chaotycznym ułożeniu, znajdujemy pewną harmonię i ład z pierwszego rzutu oka niedostrzegalny.  Obecnie takie płytki są STRASZNIE drogie. Ale nie zapominajmy, że są też ludzie, których na nie stać, więc czy w takim przypadku stoi jakaś przeszkoda, by odmówić sobie piękna?
trzy powyższe fotografie: asdecarreaux.com

Dla zainteresowanych zamieszczam linki do sklepów, w których można kupić rzeczy z orientalnym wzornictwem:
płytki: kolorymeksyku.pl i kolorymaroka.pl
i cała reszta: anthropologie.eu

Uff kuchnia już jest na wykończeniu. Jeszcze tylko wstawić AGD i przymocować meble. A potem dekorowanie!!!!!!!!! Już nie mogę się do czekać :) Jestem ciekawa jakie wzory i kolory dominują w Waszych kuchniach. Jesteście z nich zadowoleni?

5 komentarzy:

 1. Niestety mnie moja kuchnia nie zadowala. Póki co brak kasy uniemożliwia jakikolwiek remont. Płytki są takie jak wybierała kilka (a może kilkanaście!) lat temu teściowa i takie zostały. Jednak tego typu płytki czy wystrój wnętrz jak prezentujesz mnie jakoś nie przekonuję. Chyba nie mój styl - ale czy ja w ogóle mam jakiś konkretny styl?! Sama nie wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że teściowa ma dobry gust :) A co do stylu to ja też mogę powiedzieć co mi się podoba, a co nie, ale pod konkretny kanon siebie nie dopasuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre elementy orientalne, jak lustro na zdjęciu 4 od dołu, bardzo by mi odpowiadało w moim salonie.
  A moja kuchnia.... Totalny misz-masz. Gdy ją remontowaliśmy, nie było nic ciekawego typowo kuchennego - beże i beże, ewentualnie białe, czarne i czerwone z wyrazistych kolorów. Wymyśliłam więc fioletową mozaikę. Całkiem zabawnie to wygląda. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. PS. Gdy skończysz urządzanie kuchni, to się pochwal. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Dom Na Ciepło , Blogger