Oko na Maroko - inspiracje na domowe dekoracje

Czas na inspiracje na domowe dekoracje! Już od ponad roku szaleję na punkcie orientalnych wzorów. Nie chodzi mi o "zawalenie" nimi wnętrza, ale delikatny motyw. I to w nowoczesnym wydaniu.


Gdybym zwiedzała Maroko to z pewnością zrobiłabym tam milion zdjęć. Piękne krajobrazy, egzotyka, życie całkiem inne od tego naszego. Podobnie z inspiracjami na marokańskie dodatki - wybrałam ich tak dużo, że ostra selekcja była koniecznością. Rzućcie okiem na co się zdecydowałam:
1. Dywan, IKEA - wiem, że strasznie by się brudził. Ale i tak jest fajny :)
2. Wazon, Fresh Home - wyobraźcie sobie w nim bukiet świeżych kwiatów...
3. Kosz z liści palmowych, Fresh Home - na różne różności. Bardzo podoba mi się jego kolor.
4. Lampa sufitowa, Fresh Home - wiecie, że ten wzór to marokańska koniczyna?
5. Marokański stolik, domRustykalny.pl - gdybyście zobaczyli płytki ścienne w mojej kuchni to na pewno stwierdzilibyście, że ten stolik pasuje do niej IDEALNIE. Mocno wyróżniający się, pasujący tylko do niektórych wnętrz. Jego kupno nie może być przypadkiem.
6. Niebieska poszewka na poduszkę, M.House - delikatna...
7. Poszewka z mozaiką, M.House - wyraźna i wesoła!
8. Kolorowe pufy, WESTWING - dla wygody i urozmaicenia.

Który dodatek do wnętrz wybralibyście najchętniej?

Czy wiecie, że w Maroku temperatura w nocy może obniżyć się aż o 20 stopni Celsjusza? Albo, że 25-letnie niezamężne kobiety budzą tam współczucie? Że tamtejsza największa sieć hipermarketów należy do króla? Że tylko 6% uczniów zdaje maturę, a pierwszy rok studiów kończy tylko 0,01% studentów? Że marokańscy kierowcy wożą w samochodach osobowych nawet do dziesięciu pasażerów? Te informacje są niezwykle zaskakujące. Wspaniale byłoby móc zwiedzić Maroko.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dom Na Ciepło , Blogger