Być jak Kicia Kocia

Jestem fanką Kici Koci, serio :) A Wy jeszcze jej nie poznaliście? W takim razie koniecznie muszę ją przedstawić!


Kicia Kocia to cała seria książeczek dla przedszkolaków opowiadająca o przygodach poznającego świat kotka. Napisała je i zilustrowała Anita Głowińska. Kicia Kocia jest taka sama jak inne dzieci: chodzi do przedszkola, uwielbia huśtać się na huśtawce i czasami coś ją martwi, złości albo smuci. Jest bardzo zaradna życiowo jak na takiego malucha - potrafi uporać się z kłopotami i nieprzyjemnymi emocjami. Słuchanie bajki daje dzieciom możliwość rozładowania własnych przeżyć, ale też poszerza repertuar zachowań, które mogą pomóc w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach w przyszłości. Możemy mówić zarówno o wymiarze edukacyjnym jak i terapeutycznym.


Kicia Kocia to lektura, która zainteresuje trzy- i czterolatków. Seria składa się z kilkunastu książeczek i ciągle się powiększa. Koszt każdej z nich to ok. 7 zł. Szczególnie polecam te części: Kicia Kocia nie może zasnąć, Kicia Kocia jest chora, Kicia Kocia na placu zabaw, Kicia Kocia w przedszkolu.

Książeczki pokazują świat takim jakim widzi je dziecko. Język w nich jest idealnie dostosowany do poziomu rozumowania maluchów. Dzieci lubią nie tylko słuchać opowieści o Kici Koci ale też oglądać ilustracje. Chętnie wracają do bajki. Ja też chętnie im czytam :) 


6 komentarzy:

 1. Piękne kolorowe książeczki. Nawet nie chcę sobie przypominać co mogłam kupić córce dwadzieścia lat temu....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie było dużego wyboru ale ja miło wspominam swoje książeczki sprzed 20 lat. Mam je do dziś :)

   Usuń
 2. Nie mam dziecka w tym wieku, ale może na prezenty jest to niezły pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książeczka! Muszę kupić taką córeczce znajomych :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Kicia kocia, to dla mojej siostrzenicy to podstawowa lektura każdego dnia. Kilka książeczek zna na pamięć!. Tak na prawdę Kicia Kocia ma większe grono wielbicieli, mnie również :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Dom Na Ciepło , Blogger