Dobre zabawki przedszkolaka. Nauka skupiania uwagi
2
ćwiczenia na koncentrację uwagi
,
dziecko
,
koncentracja
,
nauka skupiania uwagi
,
skupianie uwagi ćwiczenia
,
wczesne wspomaganie rozwoju
,
zabawa która rozwija
Uwaga, która w pierwszych latach życia charakteryzowała się mimowolnością, u przedszkolaka przechodzi prawdziwą ewolucję! Dziecko zaczyna dłużej skupiać się na wykonywanych czynnościach, nawet tych, które nie są źródłem samej przyjemności i wymagają większego zaangażowania umysłowego. Jak wspierać rozwój naszego malucha?
Dziś przedstawię Wam dwa narzędzia, które wspierają rozwój w zakresie funkcjonowania uwagi. Tak, dobrze napisałam narzędzia. Przy pomocy śrubokrętu możemy usprawnić samochód, a gry logiczne, książeczki, puzzle itp. wpływają na usprawnienie umysłu ;) Zobaczcie co wybrałam.
Pory Roku
Producent: Trefl
Cena: ok. 13zł
Gra składa się z czterech dużych kart przedstawiających krajobrazy typowe dla określonych pór roku i kilkudziesięciu małych, które są kopiami pojedynczych elementów zaprezentowanych na większych obrazkach. Zabawa ma kilka różnych wariantów.
Dziecko przygląda się kartom, wyszukuje obiektów, porównuje. Ćwiczy w ten sposób koncentrację uwagi, ale również analizę wzrokową i pamięć. Zabawa zwiększa wiedzę na temat otaczającego świata, może stanowić impuls do postawienia nowych pytań, zweryfikowania wiedzy. W grę możemy zaangażować również inne dzieci, wtedy będzie możliwe kształtowanie kompetencji społecznych, umiejętności czekania na swoją kolej, czy radzenia sobie z przegraną.
Jeden kilkulatek poinformował mnie, że bociany nie robią gniazd na blokach, bo tam jest dla nich za wysoko :) Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Dzieci potrafią zaskakiwać nas swoją wiedzą...
Pory roku to gra, którą możemy bawić się już z trzylatkami. Myślę, że i sześciolatki byłyby nią równie mocno zaciekawione :) Solidne kartoniki wytrzymają parę dobrych lat użytkowania.
W ZOO! Poszukaj i znajdź. Książeczka malucha
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Spółka z o.o. S.K.A.
Cena: ok. 10zł
Razem z małpką Babu wybieramy się do ZOO. Musimy znaleźć ją na każdej stronie książeczki, przy okazji zapoznajemy się z różnymi zwierzątkami. Dzięki temu nasze dzieci mogą ćwiczyć koncentrację i analizę wzrokową, zwiększają wiedzę o otaczającym je świecie. Książkę można oglądać już z 2-latkami (na przykład podczas nauki głosów zwierzęcych). Zainteresuje również 4-latka. Podoba mi się w niej prostota grafiki, brak zbędnych szczegółów męczących dla oka.
Podczas oglądania przypomniała mi się seria książeczek "W ZOO" z wierszykami Jana Brzechwy. Jedne z moich ulubionych w dzieciństwie. Do dziś pamiętam większość rymowanek... Wiecie o które książki chodzi? :)
Dziś tyle :) W kolejnym poście zabiorę Was w bardzo magiczne miejsce. Nie będą to dalsze przygody Babu, ale piękno świata, który nas otacza... Już nie mogę się doczekać. Do kolejnego wpisu!
Mój młodszy przedszkolak, mimo, że zwykle długo nie usiedzi, przy grach edukacyjnych, puzzlach i innych tego typu zabawach może spędzać pół dnia :)
OdpowiedzUsuńStarszy za to - no way :)
Dwie różne osobowości :) Znajomość dziecięcych preferencji pozwala dobrać odpowiednie zabawki, które nie tylko uczą ale przede wszystkim cieszą :)
Usuń