Domowy kącik kawowy

Mam nowy pomysł na urządzenie niezagospodarowanej powierzchni domowej. Kącik kawowy! Słyszeliście o czymś takim?

Kącik kawowy (lub też barek kawowy) jest zdrowszą alternatywą dla spopularyzowanych w naszych domach barków alkoholowych. Bądźmy szczerzy - taki barek alkoholowy używany jest zazwyczaj od święta a w międzyczasie zarasta kurzem. Kawę natomiast większość z nas pije niemalże codziennie. A jeśli nie kawę to na pewno herbatę. Co byście powiedzieli na kącik herbaciany? Wracając do kawy - taki barek nie byłby tylko ozdobą, ale obiektem użytkowym, towarzyszącym nam przy codziennych rytuałach.

Najważniejszy jest ekspres. To również najdroższy wydatek. Skompletowanie reszty już nie powinno być problemem: kubki bądź filiżanki, pojemniki na kawę, stolik, talerzyki, sztućce... Przeglądając znalezione w sieci fotografie wskazałam już swój typ. Najbardziej spodobał mi się stolik kawowy na kółkach, który można przesuwać z kuchni do salonu lub jadalni. Co za wygoda!

Rzućcie okiem na przygotowany przeze mnie zbiór inspiracji:

foto: bowerpowerblog.com

foto: abeautifulmess.com

foto: decorpad.com

foto: jaimescott.blogspot.com

foto: camillatange.blogspot.co.uk

foto: junkchiccottage.blogspot.com

foto: katiehedge.blogspot.com

foto: pinterest.com

Niektórzy uwielbiają kawę i nie wyobrażają sobie bez niej dnia. To nie tylko smak, ale również chwila dla siebie, czas relaksu... A jak jest u Was? Kącik kawowy sprawdziłby się w Waszych domach? 


5 komentarzy:

 1. Piękne inspiracje! Od razu chce się przyrządzić pyszną kawkę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne inspiracje! Też marzy mi się coś takiego, ale na razie nie mamy miejsca. Będę o tym na pewno intensywnie myśleć przy przeprowadzce do nowego domu ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to samo - w planach na przyszłość :)

   Usuń
  2. Przepiękne! Zakochałam się. Kawy nie znosiłam... do czasu drugiej ciąży, gdzie marzyła mi się nocami (a w ciąży pić nie wolno). Po porodzie miłość do kawy została. : ) Dla początkującej kawoszki taki kącik byłby źródłem wielu popołudniowych radości :). Cudne!

   Usuń
 3. cieszę się, zę tu trafiłam- dzięki Tobie :P mam włąsnie puste miejsce w kuchni i kombinowałam co by tam zrobić.... i już wiem ! :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Dom Na Ciepło , Blogger