Ulubione filmy o miłości

Przygotowałam dla Was propozycję moich ulubionych filmów, gdzie miłość zostaje postawiona na pierwszym planie. Myślę, że połowa lutego to najlepszy czas na przedstawienie mojej top listy.

Zbierając materiały do tego postu przypomniało mi się, że istnieją przecież różne rodzaje miłości. Na przykład miłość matki do dziecka, rodzeństwa... Czy uwzględnić je w rankingu? Oj myślę, że wtedy sprawa by się nieco skomplikowała. Dlatego postanowiłam skupić się na miłości damsko-męskiej. Zauważyliście, że występuje niemal w każdym filmie? Repertuar dotyczący jej jest chyba niewyczerpany. Spróbujmy go trochę okroić.


1. Duma i uprzedzenie
Nowszą wersję filmu (z 2005 roku) oglądałam dwa razy. Uwierzcie, rzadko mi się to zdarza. Osadzenie scenerii w starszej epoce, piękne krajobrazy (szczególnie jedna z ostatnich scen), dodanie szczypty humoru. To nic, że film ten trwa tyle czasu - wchłonęłam go nie wiedząc kiedy. Tu możecie poszukać odpowiedzi na pytanie: czy daleka jest droga od nienawiści do miłości?
2. Anna Karenina
Na film wybrałam się do kina z koleżanką. Pamiętam jak wracałyśmy do mieszkania i określiłyśmy go jako przeciętny. Jednak rozmowy o nim toczyły się jeszcze wieczorem i następnego dnia rano w drodze na uczelnię. Taki zwykły film, a tyle o nim gadamy? Nie można powiedzieć, że jest jak każdy skoro tak porusza. Pojawiło w nim się wiele. Już sam wątek miłości zakazanej trzymał w napięciu. Czy można zabronić kochania? Dodatkowo pojawia się jeden z moich ulubionych motywów przedstawiający świat jako teatr... Godny polecenia.3. Przeminęło z wiatrem
Klasyk nad klasykami, podstawa kina. Ten film jest starszy od niektórych naszych dziadków! Miłość ukazana jest na tle konfliktu państwowego, a bohaterka musi dokonać wielu ciężkich wyborów. Co daje największe szczęście, czy może być to miłość?


4. Moulin Rouge!
Tu (wersja filmu z 2001 roku) miłość pokazana jest jako dynamiczna siła, która ukierunkowuje działanie, daje moc do walki z trudnościami, ale też potrafi sporo namieszać. Czy miłość wygrywa?

5. O północy w Paryżu
Film ukazuje najpiękniejszą stronę stolicy Francji. I przyznam, że to niezwykłe otoczenie maluje nam piękne tło dla poruszonego wątku miłosnego. Wszystko zaczyna się od tego, że para narzeczeńska przyjeżdża do Paryża planować swój ślub. Jednak pewne niespodziewane sytuacje powodują, że ich małżeństwo staje pod znakiem zapytania. Czy łatwo jest rozpoznać prawdziwą miłość?
6. Szkoła uczuć
Historia przy której płakałam. Niech tytuł Was nie zwiedzie, to nie jest banalna historia dla nastolatków! Tu uczucie przeplata się ze strachem, a upływający czas zmusza do nauki cieszenia się chwilą. Film opowiada o związku ludzi, którzy z pozoru w ogóle do siebie nie pasują. Jednak miłość ich odszukuje i łączy ze sobą. Ile dobrego może ona zdziałać?
7. I że cię nie opuszczę
Ogromna bliskość, wspólne plany, marzenia. Nagły wypadek niszczy to co było do tej pory - bohaterka traci pamięć i jej małżeństwo musi stanąć na nowych filarach. Czy można pokochać dwa razy tą samą osobę? Dodam, że pomysł na historię nie został wyssany z palca - napisało go życie.
8. Wspaniała
Pełen humoru film opisujący historię miłości między pracownicą a jej pracodawcą. Jeśli podczas oglądania go pojawi się w naszym oku łezka, będzie oznaczało, że śmiejemy się. Bohaterka bierze udział w konkursie szybkości pisania na maszynie, pragnie wygrać. Czy miłość może pokrzyżować plany?

9. Dirty Dancing
Niby banał, ale jest w tym filmie coś co mnie urzeka (na pewno nie postać głównego aktora!). Może to taniec, może młodzieńcza zawziętość. Nie dociekam. Wyobrażacie sobie ile siły może dać miłość?


10. Dirty Dancing 2
Najpierw obejrzałam tę część, potem dopiero sięgnęłam do jedynki. Już sam ten fakt świadczy o tym jak bardzo spodobał mi się film. Akcja toczy się na Kubie, uczucie rodzi się przypadkiem. Ta miłość jest zabroniona tak jak wiele innych rzeczy w kraju. Zakochana para znajduje ukojenie w tańcu. Taniec wyraża ich emocje, ale również jest środkiem do osiągnięcia pewnego celu. Czy miłość pomaga rozwiązywać problemy?


Myślenie o miłości rodzi tyle pytań! Czy znacie odpowiedzi na wyżej postawione? Koniecznie nadróbcie oglądanie tych filmów, których jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć.

2 komentarze:

  1. Ale wstyd!! Wiesz, że znam tak od początku do końca tylko Szkołę Uczuć! Jeden z moich ulubionych filmów. Pozostałe choć wiem, że klasyki jakoś mnie ominęły! Albo ja je... cholera wie. Dirty Dancing tyle razy chciałam obejrzeć od dechy do dechy i nigdy mi się nie udało. Chyba czas nadrobić zaległości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wstyd nie wstyd, ale w wolnym czasie polecam :) Dirty Dancing rzadko której kobiecie nie przypadnie do gustu

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Dom Na Ciepło , Blogger