Mozaika dla dziewczynek


Różowo, pastelowo, kwieciście. Właśnie za tym przepadają dziewczynki. Do tej pory powstało wiele wersji zabawek typu mozaika. Ta którą przedstawiam we wpisie szczególnie przypadła mi do gustu.


Mozaika to już ostatnia zabawka, którą proponuję na Gwiazdkę. Podejrzewam, że większość z Was zakupiła podarunki. Mam nadzieję, że u niezdecydowanych tym wpisem rozwieję wątpliwości :)


"Mozaika" 
Producent: 4M 
Cena: ok. 30zł

Zestaw zawiera cztery plansze i żelowe (silikonowe?) malutkie kwadraciki o boku ok. 0,5 centymetra. Zabawa polega na tym, że dopasowujemy kwadraciki do ich odpowiedników na planszy. Dorosłym może wydawać się to nieco nudne, ale dzieci chętnie koncentrują się na zadaniu. A po ułożeniu są dumne ze stworzonego arcydzieła :)

Na zdjęciach prezentuję wersję dla dziewczynek, ale uwaga(!) - jest też odpowiednik dla chłopców. Zabawkę polecam dla dzieci w wieku 3,5-6 lat.

Przy Mozaice ćwiczy się:
  • koncentrację uwagi
  • chwyt pęsetkowy (najpóźniej wykształcający się rodzaj chwytu, dzięki niemu możemy manipulować drobnymi przedmiotami)
  • koordynację wzrokowo-ruchową (czyli "zgrywanie się" oczu i ciała)
  • analizę wzrokową (ponieważ konieczne jest odróżnianie kolorów i dopasowywanie ich do odpowiednika na planszy)

Producent na opakowaniu umieścił napis: "zabawa i kreatywność", co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mozaika nie rozwija kreatywności - jest to układanka typowo odtwórcza. Myślę, że warto to zaznaczyć...

Czasem dopasowuję kwadraciki razem z dziećmi. Dziś w poczekalni u dentysty przeczytałam, że żeby zrozumieć dziecko trzeba stać się dzieckiem... Staram się jak tylko mogę :)

PS. Przypominam o jeszcze trwającym konkursie, w którym możecie wygrać kolczyki ze szklanym kaboszonem. Zapraszam do wpisu: Zimowa kolekcja kolczyków (+konkurs!) lub kliknięcia w zdjęcie:
kolczyki kaboszon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dom Na Ciepło , Blogger